Pravidla Velké Hry 2021


Zadávání cílů

Zadávání cílů je jednoduché. Klikneš na Přidat cíl a dál už tě to navede. Vymyslet, jaké cíle si zadat (a jaké si nezadat), už je těžší. Proto ti nabízíme Inspirativní cíle, ze kterých můžeš vyjít a upravit je, jak ti to bude vyhovovat. Pro všechny cíle je nejdůležitější, aby byly měřítelné, tedy aby bylo jasné, jestli jsi je už splnil(a), nebo ne.

Cíle se mohou periodicky opakovat – třeba každý měsíc nebo několikrát za týden. Můžeš i nastavit, jestli je splníš během celého roku, v určitém měsíci, nebo přes léto. Příklad: Když je cílem 3krát měsíčně chodit na dlouhou procházku, tak hra ohodnotí cíl 3 x 12, tedy 36 body za rok. A body jsou to, na co se hraje.

Bodování

Na hlavní stránce připisuješ svým cílům body. Za každé kliknutí na kruhové tlačítko +1 se ti připíše jeden bod. Když klikneš na název cíle, dostaneš se na přehled bodů, kde můžeš přidat komentář nebo body zpětně upravit.

Řazení cílů

Cíle se řadí podle naléhavosti – nahoře jsou ty, které nejvíc hoří. Hra tě upozorňuje, jestli stíháš, a barevně rozlišuje stupně pohotovosti:

červená “pozdě”
máš měně bodů, než bys měl mít, a platnost cíle vypršela
oranžová “nestíháš”
máš měně bodů, než bys měl mít, a nepřipsal jsi žádný bod v posledním termínu
jantarová “doháníš”
máš měně bodů, než bys měl mít, ale připsal sis bod v posledním termínu
zelená “stíháš”
máš dost bodů, ale jsi za první polovinou termínu
zelená “pohoda”
máš dost bodů a jsi v první polovině termínu
modrá “hotovo”
máš všechny body
šedá “přijde”
platnost cíle je v budoucnosti
Termín je časový úsek vyhrazený pro jeden bod – pokud se cíl opakuje 2krát měsíčně, pak termín je každých 14 dní.

Doufáme, že teď už víte vše potřebné a můžete začít hrát. Kdyby vám nějaká informace chyběla, ozvěte se nám na email info(zavináč)velkahra.com a my se pokusíme co nejrychleji zareagovat.

Hodně zdaru!
El a Tom